Reklama

Reklama

Czermin. Właśnie ją kupili i budzi powszechny zachwyt

Opublikowano: ndz, 30 maj 2021 15:00
Autor:

Czermin. Właśnie ją kupili i budzi powszechny zachwyt - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie ją kupili. I budzi powszechny zachwyt. Bo jak tylko ruszy w trasę – wyrówna sporo dróg w gminie Czermin.

Reklama

Zakład Gospodarki Komunalnej w Czerminie wzbogacił się o specjalistyczny sprzęt. Od kilkunastu dni dysponuje własną równiarką, będzie też walec. Zakup cieszy mieszkańców, bo jak mówią – dzięki temu jest spora szansa na  poprawę stanu miejscowych dróg.

– Jak wiadomo dróg gruntowych u nas w gminie jest sporo, wreszcie uda się je doprowadzić do dobrego stanu – mówią ludzie.

Sprzęt kosztował w sumie 123.000 zł (równiarka – 61.500 brutto, walec również 61.500 brutto).

– To jest naprawdę bardzo dobra cena. Ceny samej równiarki, jak się orientowaliśmy, oscylowały w granicach 100 tys. zł. Naszukaliśmy się wiec trochę i udało się. Dzięki temu mamy praktycznie w tej cenie dwa sprzęty - mówi Mariusz Reśliński, kierownik ZGK w Czerminie.

Póki co wyrównał już drogi w Żbikach, Broniszewicach i Czerminie.

– W ciągu kilku dni ruszamy ostro do pracy, bo mamy już sporo zamówień – dodaje kierownik.

Jaki jest koszt wynajęcia sprzętu?

– Jeśli chodzi o równiarkę to będzie 160 zł za godzinę lub 0,70zł za m2. Zaproponowaliśmy dwie stawki ponieważ drogi są w różnym stanie. Z kolei za walec ustaliliśmy stawkę 120 zł za godzinę – tłumaczy kierownik.

Na równiarkę z błyskiem w oku spoglądają też samorządowcy.  - Sprzęt jest naprawdę wysokiej klasy – mówili zgodnie radni z komisji rolnictwa na czele z przewodniczącym Piotrem Fabiszem podczas testów równiarki.

Z kolei wójt, Sławomir Spychaj, zachęca poszczególne wsie, aby zabezpieczały na równanie tras środki w ramach funduszu sołeckiego.

– I w ten sposób chociaż odcinkami te najgorsze drogi równali -mówi gospodarz Czermina. I dodaje. - Może dla zachęty dla sołtysów i mieszkańców przeznaczymy dla każdej z miejscowości w budżecie jakąś kwotę i być może to będzie dla nich pewnego rodzaju mobilizacja.

O samej równiarce mówi krótko – „bardzo dobry zakup”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.